X KRAJOWY KONKURS ENERGETYCZNY
im. prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii!”

Zapraszamy młodzież urodzoną w latach 1996 – 2003 do udziału w dziesiątej edycji
konkursu energetycznego. Najważniejszym przesłaniem Organizatorów konkursu jest promowanie i wspieranie młodzieży uzdolnionej naukowo posiadającej pasje badawcze. Konkurs służy aktywizacji młodzieży myślącej kreatywnie i nieszablonowo. Organizatorzy za cel postawili sobie rozbudzanie pasji poznawczych i badawczych wśród młodzieży oraz zwiększenie zainteresowania racjonalnym zarządzaniem energią i środowiskiem. Chcą oni również kształtować twórcze i krytyczne osobowości poprzez swobodę wypowiedzi na trudne problemy energetyczne.
Celem konkursu jest nie tylko budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie
i ekologicznie, ale także budowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Konkurs daje młodzieży możliwość zaprezentowania osobistego, krytycznego stosunku do problemów współczesnej energetyki. Tak jak w poprzednich edycjach, prace nadesłane na Konkurs oceniane będą przez Jury złożone z osobistości ze świata energetyki, naukowców i praktyków. Nadzór merytoryczny nad konkursem sprawuje mgr inż. Edward Słoma – Zastępca Dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii. Jury Konkursu przewodniczy dr inż. Andrzej Nehrebecki, ekspert energetyczny. W skład Jury wchodzą: dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Ewa Kossak Główny Specjalista z Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii, dr hab. inż. Michał Tomaszewski Profesor Politechniki Opolskiej, dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii oraz Marek Tobiacelli, Dyrektor Pionu Efektywności Energetycznej firmy Siemens Sp. z o.o.

Organizatorami Konkursu są: Fundacja Świadomi Klimatu z Wrocławia i Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Partnerem strategicznym Konkursu jest Gmina Jaworze k. Bielska-Białej.

Zadaniem uczestników konkursu będzie nadesłanie pracy pisemnej podejmującej jeden z dziesięciu zaproponowanych tematów w dwóch kategoriach wiekowych. Szczególnie wysoko będzie oceniane niekonwencjonalne, a zarazem badawcze podejście do wybranego zagadnienia.

Zwycięzcom konkursu wręczone zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe podczas konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się 12. września 2018 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Termin nadsyłania prac upływa 26. maja 2018 roku.
POLUB NAS
Więcej informacji na temat tej i poprzednich edycji Krajowego Konkursu Energetycznego można odnaleźć, odwiedzając jego fanpage na Facebooku. Na bieżąco pojawiają się tam także aktualne wydarzenia związane z Konkursem. Profil społecznościowy Krajowego Konkursu Energetycznego znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/pages/Krajowy-Konkurs-Energetyczny

Informacje o Konkursie, regulamin i wymogi odnośnie nadsyłanych prac oraz niezbędne załączniki i formularze zgłoszenia znaleźć można na stronach:
www.gmina.jaworze.pl
www.swiadomiklimatu.pl
www.szkola.zse.edu.pl

Patronat honorowy:
  1. Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska
Partnerzy:
  1. Energoprojekt – Katowice S.A.
  2. Viessmann Sp. z o.o.
  3. Siemens Sp. z o.o.
  4. Stowarzyszenie ds. Rozliczania Energii
  5. Stowarzyszenie Elektryków Polskich oddział Bielsko – Biała
  6. Gaspol S.A.
Patronat medialny:
  1. CIRE.PL
  2. Miesięcznik „Energetyka”
  3. WysokieNapięcie.pl
  4. BiznesAlert.pl
  5. Dla Ciebie TV
  6. portal szkolafirmowa.pl
  7. Gramwzielone.pl
Ambasadorzy
  1. Mirosława Nykiel — Posłanka RP, Bielsko-Biała (Mirosława Nykiel Posłanka na Sejm RP)
  2. Agnieszka Grzywacz — Adwokat, „Energia i biznes” Kancelaria Adwokacko-Radcowska Agnieszka Grzywacz, Monika Słowińska-Drewing Spółka cywilna, Sopot (Energia i Biznes Kancelarie Prawne)
  3. Monika Słowińska-Drewing — Radca prawny, „Energia i biznes” Kancelaria Adwokacko-Radcowska Agnieszka Grzywacz, Monika Słowińska-Drewing Spółka cywilna, Sopot (j/w)
  4. Sylwia Cieślar — Wiceprzewodnicząca Sejmiku V Kadencji, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego (https://www.facebook.com/sylwia.cieslar.sejmik)
  5. Aneta Szubert — Szefowa Działu Marketingu, Komunikacji i Promocji Energoprojekt-Katowice S.A. (Energoprojekt-Katowice SA)
  6. Ryszard Migdalski — Stowarzyszenie Elektryków Polskich oddział Bielsko-Biała (Stowarzyszenie Elektryków Polskich)
  7. Edward Słoma — Zastępca Dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii (Ministerstwo Energii)
  8. dr inż. Krzysztof Wilbik — Prezes Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii (http://www.irkom.org.pl/
  9. Marek Tobiacelli — Dyrektor Działu EES Siemens Sp. z o.o. (Siemens)
  10. dr Daniel Zabawa — Dyrektor finansowy Viessmann Sp. z o.o. (Viessmann)
  11. dr Radosław Ostałkiewicz — Wójt Gminy Jaworze (Gmina Jaworze)
  12. Bartłomiej Derski — Współwłaściciel i dziennikarz w WysokieNapiecie.pl (WysokieNapiecie.pl)
  13. dr inż. Wojciech Radziewicz — Dyrektor ds. Obrotu Energią i Prokurent w spółce ECO S.A.
  14. Krzysztof Lehnort — Członek Zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój (Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój)
  15. Paweł Bańkowski — Poseł RP, Jaworzno (Paweł Bańkowski - poseł na Sejm RP)
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Gram_w_zielone
Ministerstwo_Energii